REMEMOR

Apie projektą

Mirties namai 1939–1955 m. Prikeltos atminties žinia

Antrojo pasaulinio karo metai ir nacių bei sovietų totalitarinių režimų represijos Europos atmintyje šiandien paženklinti kraujo ir mirties simboliais. Neatsitiktinai metafora „Mirties namai“ vietiniai gyventojai XX a. viduryje vadino Lietuvoje, Macikų kaime įkurtas nacių, vėliau sovietų karo belaisvių stovyklas ir lagerį. Juose kalėjo įvairių Europos tautų atstovai, vyrai, moterys ir vaikai: lenkai, belgai, prancūzai, britai, lietuviai, vokiečiai ir kt. Tai unikali memorialinė vieta, liudijanti tiek nacių, tiek sovietų represijų žiaurumą ir antihumaniškumą. Daugelis šių totalitarinių režimo aukų nuo patirtų kančių mirė ir yra palaidoti netoliese. Deja, šiandien apie šiuos lagerius ir juose kalėjusias aukas žinoma labai nedaug.

Projekto tikslai yra:

Išsaugoti totalitarinių režimų represijų ir taikių Europos gyventojų žudynių vietą ir įamžinti aukų atminimą;

Suburti ir paskatinti bendradarbiauti įvairių tautų ir kartų atstovus, buvusius kalinius, skatinti tarpusavio supratimą apie totalitarinių režimų baisumus, ir parengus Macikų lagerių teminį turistinį maršrutą, skleisti informaciją apie ten vykusius tragiškus įvykius ES piliečiams;

Projektą išplėtoti nuo vietinio iki tarptautinio masto, užmegzti ryšius ir formuoti bendradarbiavimo tinklą su vietinėmis ir tarptautinėmis organizacijomis ir pasiekti platesnes auditorijas.

Knygų pristatymas Lietuvos Respublikos Seime


Projekto organizatorius:

lggrtc Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Projekto partneriai:

logo_silute_savivaldybe Šilutes rajono savivaldybės administracija
logo_silutes_muziejus Šilutės muziejus
logo_silutes_gimnazija Šilutės Vydūno gimnazija
logo_lenku_sajunga Lietuvos lenkų sąjungos Šilutės skyrius
logo_maciku_globos_namai Macikų socialinės globos namai
logo_gdansk Antrojo pasaulinio karo muziejus Gdanske (Lenkija)